Co taniec mówi o człowieku #1 Ciało. Świadome stanie i rozgrzewka.

Dziś rozpoczynamy nową serię: „Co taniec mówi o człowieku”, by pomóc Wam kształtować prawidłową postawę i czerpać korzyści ze świadomego ruchu.

Do tego tematu zainspirował nas Adam Mickiewicz! :D W XII Księdze „Pana Tadeusza” o super tytule:”Kochajmy się” twierdzi, że można z ruchu tańczącego wyczytać jego myśli i uczucia! I to fakt!!! <3 Wygospodarujcie 6 minut i potrenujcie z nami prawidłową postawę ciała, umysłu i ducha.   Z filmiku dowiecie się też co prawdopodobnie myśli i czuje Ciotka Bożena tańcząc na weselu? ;)        

Często postawa ciała znaczy więcej od słów. Wyraża to, czego nie widać, czyli myśli i uczucia.

Taniec łączy i zestraja 3 sfery człowieka: Ciało, Umysł i Duszę – CUD.   To, co myślimy i to, co czujemy jest zamknięte w naszym ciele.   Taniec jest super sposobem na odkrycie własnej cielesności, zakorzenionych w umyśle przekonań i trudnych uczuć oraz pracowanie z nimi.  

Dziś zajmiemy się ciałem.

Nawyki wypracowane poprzez codzienne czynności mogą nam utrudniać przyjęcie prawidłowej postawy ciała. Jeśli macie utrwaloną zgarbioną pozycję i jest Wam niewygodnie w momencie otwarcia klatki piersiowej, to być może jest to też wynik przekonań zakodowanych w umyśle o sobie i o świecie. Trudne emocje i uczucia takie jak smutek, złość czy strach, mogą sprawiać, że się zamykamy, wycofujemy i widać to w ciele.   Ale możemy nad tym pracować! Zacznijmy od rozgrzewki:   Stajemy w rozkroku na szerokość bioder. Kolana zrelaksowane. Oddech świadomy.  

  1. Krążenia barków w tył. Obu razem i na zmianę. Z wdechem i wydechem.
  2. Otwarcie i zamknięcie klatki piersiowej. Wdech przy otwarciu, wydech przy zamknięciu.
  3. Boczny ruch wahadłowy bioder oraz krążenia bioder w prawo i w lewo.
  4. Stopy razem. Uginanie kolan.

 

Teraz przejdźmy do Świadomego Stania:

 – stańcie w rozkroku na szerokość bioder, stopy równoległe, – poczujcie kontakt stóp z ziemią,kolana zrelaksowane, – kręgosłup rozciągnięty, – głowa jest na przedłużeniu kręgosłupa i tworzy z nim jedną linię, – czubek głowy jest jakby przymocowany za pomocą niewidzialnej nitki do nieba :) – klatka piersiowa jest otwarta, oddychajcie świadomie, – ręce wiszą luźno wzdłuż ciała, poprzez wydech zrzućcie cały mentalny i psychiczny ciężar z ramion i barków – stwórzcie przestrzeń pod pachami, poczujcie tam powietrze,  

Skupcie się na odczuciach płynących z ciała. Co mówi Wasze ciało?

Obserwujcie je i zostańcie w tej uważności na zawsze :)   Za zmianami w ciele pójdą zmiany w umyśle i w duszy. Jednym słowem lepsze SAMOpoczucie gwarantowane! :)  

Trzymajcie Pion i oddychajcie świadomie! :)

 A teraz cofnijcie filmik do początku i zróbcie jeszcze raz rozgrzewkę z Tomkiem i Świadome Stanie z Anią :) Powtarzajcie i wdrażajcie w życie!   O tym jak pracować nad przekonaniami opowiemy Wam w kolejny odcinku. Do zobaczenia! Ania Protas i Tomek Rachwalski  

p.s. Za tydzień nowy filmik! Subskrybujcie nasz kanał na YouTube, by być na bieżąco :)

 

Jeśli znacie osobę, której może się to przydać, podeślijcie prosimy jej ten artykuł :) Jeśli czujecie, że to co robimy jest wartościowe, to oprócz dobrych myśli, polubień i udostępnień, możecie nas też wesprzeć na Patronitehttps://patronite.pl/PrimaDance Twórzmy razem :)

 

 

 

 

Dziękujemy, że tańczycie z nami, piszecie do nas i jesteście!!! <3 :) Podzielcie się prosimy w komentarzach jak Wam poszły te ćwiczenia? Czy o coś jeszcze chcecie nas zapytać? :)

 

  Ścieżka dźwiękowa: „Nobody Calls It” San Fran YouTube Library      

Zagadka na koniec! Czy pamiętacie KTO Z KIM tańczył Poloneza w przytaczanym przez nas fragmencie? Kto wie? Napiszcie w komentarzach na dole :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.