Jak tańczyć na dyskotece i w klubie #3 Kroki męskie.

Dziś filmik dla mężczyzn. Tomek pokaże Wam 3 proste kroki męskie, które sprawią, że poczujecie się pewnie na dyskotekowym parkiecie:

  1. Bokser (trzymaj proste plecy, wykonuj ruch rotacyjny ciała wokół kręgosłupa, wyprowadź w przód raz prawą stronę ciała, raz lewą, obraca się cały korpus, czyli biodra i barki razem)
  2. Krążenia barków w tył (wykonaj maksymalny roll barków, podnieś bark w górę i obróć go po kole w tył, z jednoczesną rotacją całego ciała wokół osi kręgosłupa jak w Bokserze)
  3. Obroty solowe w miejscu (maszeruj w miejscu obracając się i przenosząc ciężar ciała z nogi na nogę, obracaj cały korpus zostawiając głowę jak najdłużej w miejscu i w ostatniej chwili dokręć obrót głową. Najpierw obraca się korpus, a na końcu głowa.)

Kilka wskazówek dla panów co zrobić, by czuć się męsko i pewnie w tańcu:

  1. Stójcie na własnych nogach, czyli tańczcie w lekkim rozkroku na zrelaksowanych kolanach. Pewniej utrzymacie wtedy równowagę ciała. Poczujecie się stabilnie i bezpiecznie.
  2. Stopy lekko otwarte na zewnątrz.
  3. Ręce lekko zgięte w łokciach podążają za ciałem i poruszają się naturalnie.
  4. Głowa „zostaje w miejscu”. Trzymaj ją na przedłużeniu kręgosłupa, sprawdź czy ucho jest nad barkiem.
  5. Biodro tańczy w jednej linii z nogą, jest częścią nogi.
  6. Zmieniajcie tempo wykonywanych ruchów, czyli tańczcie raz wolniej raz szybciej. Ćwierćnutami lub półnutami. Zastanawiacie się o co chodzi z tymi nutami? Serię filmików „Jak Poczuć Rytm” znajdziecie tutaj: https://primadance.pl/category/jak-poczuc-rytm/

 

Trenujcie sami. Przed lustrem. Powtórzcie wszystko 100 razy. Powtarzanie ma moc.

A tutaj filmik nagrany w krakowskim plenerze, w którym znajdziecie więcej figur: https://primadance.pl/kroki-do-tanca-4-jak-tanczyc-na-dyskotece-samemu-taniec-klubowy-kroki-meskie-solo/

P.s. Piszcie w komentarzach co jeszcze sprawia Wam trudność w tańcu, czego chcielibyście się nauczyć?

Jeśli znacie osobę, której może się to przydać, podeślijcie prosimy jej ten artykuł :) Jeśli czujecie, że to co robimy jest wartościowe, to oprócz dobrych myśli, polubień i udostępnień, możecie nas też wesprzeć na Patronite → https://patronite.pl/PrimaDance Twórzmy razem :)

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.