1 dzień wyzwania Tańcz Tu i Teraz - 1 października 2016 niedziela - Intencja jest najważniejsza.

Poznałam ostatnio historię 86-letniej triathlonistki, zakonnicy Madonny Buder, zwanej Iron Nun (żelazna zakonnica). To kobieta, która ma na koncie niesamowite sukcesy sportowe. Jak ona to robi? Składa intencję przed każdymi swoimi zawodami. To jest jej wewnętrzne „dlaczego”. To jej wewnętrzna motywacja, myśl przewodnia, chęć, pragnienie.

Zobacz, tak samo jest z naszymi celami. Jeśli czegoś bardzo chcemy, jesteśmy w stanie to zrealizować, gdy o tym myślimy pozytywnie, zdrowo. Wysyłamy w świat intencję. To jest rodzaj niewidzialnej energii, która sprawia, że wstajemy rano, uśmiechamy się i realizujemy marzenia. W wyniku intencji pragnienia przekształcają się w plan działania i materializują.

Dla mnie taniec jest sposobem wyrażania intencji. Jest przypieczętowaniem jakiegoś mojego pomysłu i oddaniem go do urzeczywistnienia :) Jest iskierką, która rozpala we mnie ogień do działania.

Pomyśl marzenie i zatańcz dziś w intencji jego realizacji. Może wydawać Ci się to jakieś dziwne, nierealne. Nie wierz mi, że to działa, tylko sam/a to sprawdź!

Po tańcu poczujesz przypływ energii do działania. Krew zacznie szybciej krążyć, dotleni się mózg, uporządkują się myśli, będziesz gotowa/y podjąć dzisiejsze wyzwania!

Aha i pamiętaj, czerp przyjemność z czekającego Cię zadania! To maksyma motyla z wąsami, czyli Adama Małysza :) Na zawodach miałam w kuferku z kosmetykami to motto. Gdy robiłam makijaż, czytałam je, uśmiechałam się do siebie i po prostu cieszyłam z czekającego mnie występu. Zdradziłam Ci właśnie sekret, skąd brałam pozytywną energię ma zawodach. Z mojego kuferka :)

Moja intencją na dziś jest taka: Chcę żeby uczestnicy wyzwania poczuli w sobie wolność, radość i moc do realizacji swoich pragnień!

A jaka jest Twoja? Wstań i tańcz! :)

p.s. Znam słowa tej piosenki prawie na pamięć. Utwór Cleo "Noc" to jest jeden z ulubionych hitów mojego średniego synka. Podczas wakacji przejechaliśmy z dziećmi 5 tysięcy kilometrów. Julo uwielbia śpiewać i w podróży robił to na okrągło. W oficjalnym teledysku występuje moja ukochana Wirginia Szmyt, czyli DJ Wika kobieta rakieta, najstarsza didżejka w Polsce, a może i na świecie! :)

 ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA: Cleo - "Noc"

CYTAT MOCY:

Iron Nun powiedziała: „Moim trenerem jest Ten Facet na górze, który dał mi ciało, żebym go słuchała”.


Na czym polega wyzwanie - kilka wskazówek:

  1. Przeczytaj tekst lub przeskanuj go wzrokiem. Najważniejsze rzeczy są pogrubione :)
  2. Włącz filmik, wstań i tańcz ze mną spontanicznie. Tak jak czujesz. Tańcz! Bez choreografii, stroju, butów, bez ceregieli, bez spinki :) Z energią, radością i miłością <3

Wsłuchaj się w muzykę. Oddychaj. Rozluźnij się. Pozwól ciału poczuć rytm, nie musisz zaczynać od razu od jakichś kroków czy figur. Zacznij od kołysania ciała z nogi na nogę. Niech energia swobodnie płynie. Kiedy poczujesz kontakt ze swoim środkiem, pozwól ciału na więcej. Być może z czasem ruchy staną się mocniejsze i poniesie Cię fala uczuć. To dobrze. Pozwól jej na to. Być może poczujesz, w którymś momencie spokój, wtedy zwolnij, oddychaj, zanurz się w swoim ciele. I poczekaj na następną falę :) Przypływ i odpływ jest w Tobie. Wszystko masz w sobie.

  1. Napisz w komentarzu CO czułaś/eś? Co Ci dały te 3 minuty tańca? Co się w Tobie zadziało?
  2. Nagraj filmik jak tańczysz i wrzuć na Facebooku z hashtagiem #TańczTuiTeraz No dobrze! Nie musisz się nagrywać, jeśli nie chcesz, ale zrób chociaż zdjęcie swojej tańczącej nogi :) Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1591955334440204/

Tyle teorii! Teraz praktyka! Tańcz Tu i Teraz! :)