5 sekretów na udany pierwszy taniec – dla mężczyzn

wpis w: Blog 0
Taniec to prawdziwy sprzymierzeniec mężczyzny w budowaniu relacji z samym sobą i z kobietą. Tomek zdradza kilka sekretów dla Panów co zrobić, żeby Pierwszy Taniec i kolejne były przyjemnością :)


TRANSKRYPCJA FILMU:

My mężczyźni lubimy wyzwania. Dlatego potraktuj Pierwszy Taniec jako zadanie, z którym z powodzeniem sobie poradzisz, pomimo, że jest to w pewnym sensie wystąpienie publiczne.

Umiejętności które posiądziesz: planowanie, konsekwentne działanie, radzenie sobie w sytuacji stresującej przydadzą Ci się w życiu.

1.Po pierwsze PRZYGOTUJ SIĘ. Nie ważne czy uczysz się poprzez You Tube, czy chodzisz na lekcje do szkoły tańca, poćwicz i potrenuj tak, byś wiedział, co będziesz robił. Spisz sobie na kartce, element po elemencie, figura po figurze, swoimi słowami i zapamiętaj to. Jeśli masz okazję, pojedź na salę weselną, zatańcz na niej. W domu potrenuj kroki i figury, byś miał poczucie, że jesteś dobrze przygotowany.

2.Po drugie WIZUALIZUJ. Wizualizuj wykonane zadania, wyobrażaj sobie siebie w swoim wygodnym i eleganckim garniturze, na Twojej sali weselnej. Wyobrażaj sobie uśmiechniętych ludzi wokół Ciebie z aparatami i kamerami w ręku. I wyobrażaj sobie uśmiech na swojej twarzy jako naturalny efekt świetnie wykonanego zadania. Wizualizacja sukcesu pozwoli Ci się przybliżyć do niego i oswoić z faktem, że już tego dokonałeś.

3. Po trzecie BĄDŹ OAZĄ SPOKOJU. Statystycznie my mężczyźni przywiązujemy mniejszą wagę do tańca niż kobiety, ale zdarza nam się czasem panikować, denerwować, obwiniać kobietę, że nie pozwala się nam poprowadzić. Pamiętaj - Twój spokój jest spokojem Twojej partnerki. Jesteśmy środkiem uspokajającym dla swoich kobiet. Oddychaj spokojnie, działaj i delektuj się tańcem, bo on jest Twój i Twojej partnerki. Nie Twoich gości weselnych. To Twój czas.

4. Po czwarte OPIEKUJ SIĘ PARTNERKĄ. Dbaj o to, by czuła się komfortowo z Tobą. Pozwól jej cieszyć się tym dniem i tym tańcem. Pozwól jej tańczyć, obracać się, nie wyręczaj jej w tańcu. Opiekuj się znaczy - trzymaj ją pewnie, zapraszaj ją do różnych pomysłów w tańcu, pozwól jej poczuć się kobieco w Twoim towarzystwie. Ale również miej dla niej wyrozumiałość, jeśli trochę się usztywni, albo coś zrobi nie tak. Znasz kobietę, która nie popełnia błędów? ;)

5. Po piąte BĄDŹ KONKRETNY. To znaczy bądź spójny w komunikowaniu swoich próśb. Ręce, nogi, korpus powinny dawać spójny sygnał partnerce. Podejmuj konkretne decyzje. Kobieta Cię nie prowadzi, bo Ty to robisz. Miej kontrolę nad sytuacją – nie nad kobietą!

Na koniec moim zdaniem najważniejsza sprawa – zrób to dla siebie, by być jeszcze lepszym mężczyzną, by mieć jeszcze lepsze poczucie własnej wartości. Nie rób tego dla narzeczonej, rodziny, gości weselnych czy kumpli. Ślub i wesele to przecież jeden z najciekawszych dni naszego życia. Pamiętaj o tym.

A oto playlista na YouTube z moimi propozycjami utworów na Pierwszy Taniec, o której wspomniałem w filmiku. 

Powodzenia!

Tomek Rachwalski

Zapraszam Cię też do skorzystania z lekcji tańca ONLINE. Na Twoim laptopie, na żywo, bez wychodzenia z domu. Dam Ci więcej wskazówek i przygotuję Ciebie i Twoją partnerkę do tanecznego występu podczas Waszego weselnego przyjęcia. Podpowiem też jak bezstresowo zatańczyć Pierwszy Taniec i każdy kolejny! :) Kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.