Jaki utwór wybrać na pierwszy taniec?

wpis w: Blog 0
Krótki poradnik Tomka Rachwalskiego dla tych, którzy planują Pierwszy Taniec na swoim ślubie i szukają odpowiedniego utworu :)


TRANSKRYPCJA VIDEO:

Często młode pary pytają mnie jaki utwór mają wybrać do Pierwszego Tańca?

Szybki czy wolny, polski czy w innym języku, klasyczny czy współczesny – JAKI?

Po pierwsze – UTWÓR TO WY - wybierzcie utwór o charakterze zgodnym z waszymi osobowościami – jedni wolą tradycyjne klimaty, inni współczesne utwory. Potańczcie do niego razem, w domu, spontanicznie, a wszystko się wyjaśni. Uwaga - łatwiej się tańczy do utworu, który ma wyraźnie słyszalny rytm. Posłuchajcie i znajdźcie go.

Po drugie – DOBRE SKOJARZENIE - Wybierzcie utwór, który Wam się dobrze kojarzy. Taki, gdzie po wielokrotnych odsłuchaniach na lekcji tańca nadal będziecie go lubić. Utwór, przy którym się uśmiechacie i wspominacie fajne wspólne chwile.

Po trzecie – POZYTYWNY TEKST - Posłuchajcie o czym jest utwór – o miłości, pozytywnych rzeczach, a może o czymś negatywnym CZY budzącym złe skojarzenia? Jaki jest język utworu i czy on Wam odpowiada?

Na sam koniec najważniejsza rzecz – Zaangażujcie się oboje w wybór utworu – powiem więcej: moim zdaniem to mężczyzna powinien wybrać, bo jak on się będzie w nim męczył, to cały taniec będzie spalony, a przecież z założenie taniec dwojga zakochanych ludzi ma być przyjemnością. Jeśli mężczyzna będzie się w nim dobrze czuł, to odwzajemni to kobiecie, a taniec będzie naturalny, prawdziwy, taki jak Wy!

A oto playlista na YouTube z moimi propozycjami utworów na Pierwszy Taniec, o której wspomniałem w filmiku.

Trzymam za Was kciuki! :)

Tomek Rachwalski

Zapraszam Was też do skorzystania z lekcji tańca ONLINE. Na Waszym laptopie, na żywo, bez wychodzenia z domu. Dam Wam więcej wskazówek i przygotuję do tanecznego występu podczas Waszego weselnego przyjęcia. Podpowiem też jak bezstresowo zatańczyć Pierwszy Taniec i każdy kolejny! :) Klik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.