Męskość w tańcu. 3 porady dla mężczyzn jak ją poczuć.

wpis w: Blog 0

Co zrobić, żeby w tańcu czuć się i wyglądać męsko? Oto 3 porady dla mężczyzn, których udziela Tomek Rachwalski.

 

TRANSKRYPCJA FILMU:

Zacznijmy od tego czym jest męskość. Każdy z nas mężczyzn trochę inaczej rozumie męskość. Siła, podejmowanie ryzyka, popęd seksualny, przyrodzenie, testosteron. Z tym nam się najczęściej kojarzy męskość. Testosteron to owszem nasz najważniejszy męski hormon, ale zarówno on jak i potocznie nazywane, z negatywnym wydźwiękiem, „męskie ego” nie powinno być na pierwszym planie w relacji z samym sobą jak i z innymi. Ego to świadoma część naszej osobowości i ona zawsze powinna bazować na obiektywnej prawdzie – jeśli jesteś niski, to jesteś niski i przyjmij to do wiadomości.

Po pierwsze – BĄDŹ WAŻNY DLA SIEBIE.

Jesteś niepowtarzalny – nie ma takiego drugiego mężczyzny jak TY. Jesteś interesujący, tylko czy zdajesz sobie z tego sprawę? Czy jesteś interesujący dla siebie samego? Czy potrzebujesz, żeby ktoś Ci powiedział o Twoich mocnych stronach, czy potrafisz z marszu wymienić 5 z nich?

Pobierz ćwiczenie w PDF i wypełnij je:

Poznaj Siebie Lepiej - męskość w tańcu- Prima Dance

To jak podchodzimy do kobiet, to jak skutecznie realizujemy swoje cele i zadania, jak podchodzimy do tańca wynika wprost z tego jak traktujemy siebie. Doceń siebie, abyś nie musiał oczekiwać tego od innych. Więc za co lubisz i szanujesz siebie?

Po drugie – BĄDŹ MĘSKI CZYLI ODPOWIEDZIALNY.

Za siebie, za to jak wyglądam, jak się zachowuję, co myślę, co mówię, jak tańczę. Jeśli tańczę sam, to czy patrząc do lustra podoba mi się to, czy nie. Jeśli tańczę z kobietą, to dbam o nią, bez względu na łączące mnie z nią relacje – sprawiam, że czuje się dobrze dlatego, że ja czuję się męsko. Dbanie o kobietę, rozumiem jako sprawianie, że ona czuje się przy mnie ważna, dzięki temu, że ja czuję się ważny dla siebie.

Po trzecie – BĄDŹ AKTYWNY I PRZEJMIJ STERY.

Czyli zapanuj nad sobą, nad swoim ciałem, nad swoim ruchem. Wielu z nas wstydzi się tego jak tańczy. Odpuszczamy rzeczy, w których czujemy się słabo, niepewnie. W życiu nie chodzi o to, by być dobrym we wszystkim, ale chodzi o to, by szukać obszarów, które dają nam energię i pewność siebie. W tańcu, podobnie jak w jeździe autem czy gotowaniu można to wytrenować bardzo łatwo. Poczuj swoje mięśnie i zacznij ich używać – mięsień czworoboczny, naramienny, najszerszy grzbietu i zacznij ich używać.

Naprawdę możemy w tym czuć się i wyglądać męsko.

Podsumowując, bądź ważny dla siebie, odpowiedzialny i aktywny.

Pamiętaj, męskość to nasza natura, mamy to w genach. Trzeba to tylko w sobie odkryć. Ego to nasze prawdziwe ja – nie wybujałe, wymyślone, tylko to faktyczne „ja”. Znajdź je w sobie, a zobaczysz jakim jesteś naprawdę wartościowym mężczyzną.

Powodzenia!

Tomek Rachwalski

Zapraszam Cię też do skorzystania z lekcji tańca ONLINE. Na Twoim laptopie, na żywo, bez wychodzenia z domu. Nauczę Ciebie i Twoją partnerkę kroków i figur popularnych tańców. Dam Ci kilka praktycznych wskazówek jak poczuć i polubić taniec oraz podpowiem jak czuć się przy tym męsko! Kliknij!

lekcja tańca ONLINE

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.