Jak Poczuć Rytm #2 Co to jest akcent i jak tańczyć w rytm muzyki . Disco Fox .

Dziś o tym jak tańczyć w rytm muzyki.

Mamy dla Was kilka praktycznych porad jak poczuć rytm i skąd wiedzieć, w którym momencie zacząć tańczyć :)

Obejrzyjcie filmik:

 

A tutaj macie rozpiskę wszystkich ćwiczeń, figur i rozliczeń:

1.Ćwiczenie: Wystukaj rytm stopą, ręką, łyżką lub czym się da! :)  

2.Ćwiczenie „Rozkroczak”: Kolana tańczą ćwierćnuty. Ciało tańczy półnuty. Dłonie tańczą całe nuty. Bądźcie cierpliwi. Słuchajcie muzyki, powtarzajcie w kółko, liczcie głośno do 4 i klaszczcie na pierwsze uderzenie.  

3.Ćwiczenie TupTaniec: Tańczymy krok marszowy w rytm muzyki do 4, zmieniając ciężar ciała z nogi na nogę. Wyobraźcie sobie, że stopy są jak pałeczki bębenka, a parkiet perkusją. Kroki stawiamy na pełne ćwierćnutowe, półnutowe lub całonutowe uderzenia w muzyce, w zależności od tempa w jakim chcemy tańczyć.  

AKCENT to mocniejsze, wyróżniające się uderzenie w takcie. Słuchajcie uważnie muzyki i wyklaskujcie mocniejsze uderzenie na 1!

4. Ćwiczenie do Disco Foxa: Zatańczcie TupTańca + krok podstawowy Disco Foxa Zatańczcie TupTańca + krok podstawowy Disco Foxa w parze     Muzyka Disco Foxa ma metrum CZTERY czwarte (cztery ćwierćnuty w takcie), natomiast krok podstawowy Disco Foxa jest tańczony na TRZY uderzenia (trzy ćwierćnuty). To taniec specyficzny, którego CZTERY kroki podstawowe mieszczą się w TRZECH taktach :)  

 

INNE WAŻNE WSKAZÓWKI: Wczujcie się w muzykę zanim zaczniecie tańczyć. Taniec zaczyna się w głowie, ciele i w sercu, chciałam powiedzieć ;) Rytm to połączenie ciała z muzyką :) Jedność <3  

 

 

Tego połączenia Wam życzymy!

 

 Ania Protas i Tomek Rachwalski :)

p.s. Jeśli znacie osobę, której może się to przydać, podeślijcie prosimy jej ten artykuł :)

Jeśli czujecie, że to co robimy jest wartościowe, to oprócz dobrych myśli, polubień i udostępnień, możecie nas też wesprzeć na Patronitehttps://patronite.pl/PrimaDance Twórzmy razem :)

 

 

 

Dziękujemy, że tańczycie z nami, piszecie do nas i jesteście z nami!!! <3 :) Podzielcie się prosimy w komentarzach jak Wam poszły te ćwiczenia. Czy coś jeszcze sprawia Wam trudność?

  Ścieżka dźwiękowa: Czołówka: Mi Corazoncito Soriano amp Accento, Rozkroczak: Jeff Speed – Blackout Romeo, TupTaniec: Robbero – Soul sister  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.