Kroki do tańca #3 Choreografia Walca Wiedeńskiego (Walczyka) w krakowskim plenerze (Wawel, Rynek Główny, Planty).

wpis w: Blog 0

Na tle krakowskiej scenerii tańczymy Walca Wiedeńskiego potocznie zwanego Walczykiem.

https://www.youtube.com/watch?v=qxm-zjIMJc4&feature=youtu.be  

Towarzyszyła nam tym razem super ekipa filmowa. Nasze dzieciaki :D

Oto instrukcje i rozpiska figur i kroków Walca Wiedeńskiego.

 

Układ:

  1.Podejście Side by Side z zawinięciem (1-8)   2.Rozwinięcie – Zawinięcie 2 razy (1-8)   3.Krok Podstawowy z Obrotem Partnerki w P pod ręką na 4 (1-4) Krok Podstawowy w obrocie w P z Wyskokiem partnerki na 7 (5-8)   4.Obrót w P po kole (1-8)   5.Obrót Partnerki w P pod ręką na 1 z naciągnięciem na 2 i Piruet Solowy Obojga na 3 z naciągnięciem na 4 (1-4) Zmiana Miejsc i Obrót Partnerki w P (5-8)   6. Windmill (wiatrak) (1-4) Shadow (pozycja cienia) (5-8)   7.Unoszenie Crab z obrotem partnerki w P pod ręką na 8 (1-8)   8. Krok podstawowy z miłością :) (1-8)   Tutaj znajdziecie filmik, w którym omawiamy podstawy Walca Wiedeńskiego: https://primadance.pl/co-sie-tanczy-na-weselach-9-walczyk-czyli-walc-wiedenski-fokusowanie-wzroku-i-uwagi/   Jeśli będąc na tanecznej imprezie usłyszycie muzykę, która ma szybkie tempo i metrum trzy czwarte, śmiało zatańczcie Walczyka! :) Liczcie sobie frazami: „1234 5678, 1234 5678, 1234 5678” itd. :)

 

Pozdrawiamy z Krakowa! :) Ania i Tomek   p.s. Poznajecie w tle Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny i Planty :) Ścieżka dźwiękowa: VJ Memes -Winter Sunlight 

 

 

 

 

 

Dziękujemy, że tańczycie z nami, piszecie do nas i jesteście z nami!!! <3 :) Podzielcie się prosimy w komentarzach jak Wam poszły te ćwiczenia. Czy coś jeszcze sprawia Wam trudność?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.