Jak tańczyć na dyskotece i w klubie #4 Kroki damskie. Trenuj w domu. Ruszaj się i uśmiechaj się.

Nagrywałam ten filmik zanim ogłoszono kwarantannę. Zachęcam Was, by potrenować teraz w domu, a jak sytuacja się zmieni wybrać się na dyskotekę :)

Zróbcie sobie dyskotekę w kuchni lub salonie :D Puśćcie luźno miednicę i potrenujcie ósemkowy ruch bioder w kształcie znaku nieskończoności w czasie zmywania naczyń lub krojąc szczypiorek :D

Ciało jest doskonałym instrumentem, którym można „zagrać” każdą wartość rytmiczną. Nutę, półnutę, ćwierćnuty, ósemki, szesnastki, a nawet trzydziestodwójki i sześciesięcioczwórki :D Mam poczucie, że te ostatnie to częstotliwości z jaką wibruje nasza dusza :D Wysokie wibracje :D

Tańczcie i uśmiechajcie się :D

Pokażę Wam kilka kombinacji ruchowych, które można wykorzystać na dyskotece:

 

 

Przeczytałam ostatnio w książce Elizabeth Gilbert „Jedz, módl się, kochaj” poradę balijskiego szamana dotyczącą codziennej prostej medytacji. A brzmi ona tak: „Siedź bez ruchu i uśmiechaj się. Jak robisz taka poważna mina, to wystraszasz dobra energia. Żeby medytować, trzeba uśmiechać. Uśmiechaj twarzą, uśmiechaj umysłem, a dobra energia przyjdzie do ciebie i usunie zła energia. Uśmiechaj nawet w swoja wątroba. Możesz przywołać dobra energia uśmiechem.” :)

Ja troszeczkę zmodyfikowałam tę poradę :)

„Siedź bez ruchu” zamieniłam na „ruszaj się”. I uśmiechaj się :D

I to jest moja pierwsza wskazówka, bo grunt to pozytywne nastawienie i pogoda ducha. No i dobre odżywianie ;) Ale o tym napisze kiedy indziej :D

„Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką”

Druga złota zasada brzmi: Pozwól muzyce Cię prowadzić i płynąć jej przez Twoje ciało. Słuchaj jej, by zsynchronizować rytm muzyczny z rytmem Twojego ciała.

Ciało jest jak instrument. Wytańcz kolanami, stopami, biodrami, barkami półnuty, ćwierćnuty, ósemki, a nawet szesnastki :) Tu znajdziesz cykl naszych filmików „Jak Poczuć Rytm”.

Zacznij od bardzo prostych ruchów jak uginanie kolan na każde uderzenie w utworze. Wyczuj puls muzyczny. Wystukuj stopami rytm, robiąc małe kroki w miejscu na złączonych nogach lub w rozkroku.

Dodaj ósemkowy ruch bioder (czyli w kształcie nieskończoności) na każde ćwierćnutowe uderzenie 1,2,3,4

Trzymaj oś ciała czyli kręgosłup w pionie, w stabilnej pozycji.

A biodra (miednica) wokół niego się porusza.

Zmieniaj tempo.

Zrób dwa razy wolniej ten ruch bioder (półnuty liczcie 1,2) lub dwa razy szybciej (ósemki liczcie 1i2i3i4i) bardzo wolno (cała nuta, pełen takt, 1,2,3,4) lub bardzo szybko, czyli szesnastkowy wibracyjny super szejk na wytrzęsienie i uwolnienie trudnych emocji :)

 

Biodra i brzuch to centrum naszej kobiecej mocy.

Porusz tę część ciała, by pobudzić przepływ energii w całym ciele.

Szybkie ruchy są mniejsze. Wolne ruchy bioder pozwalają na większy, obszerniejszy zakres ruchu.

 

Dodaj pracę rąk.

Jeśli tańczysz wolno, ręce tańczą wolno. Jeśli szybko, ręce przyspieszają. One cały czas podążają za korpusem ciała.

WAŻNE: Ruch „ósemkowy bioder” rób na zrelaksowanych kolanach, wtedy zakres ruchu jest większy. Rozciągnij kręgosłup. Głowa jest na przedłużeniu kręgosłupa (uszy nad barkami). Otwórz klatkę piersiową, otwórz się do świata i trzymaj pion :) To pozwoli Ci utrzymać też idealną równowagę w tańcu i w życiu.

Tutaj znajdziesz nasz kurs online jak trenować prawidłową postawę ciała, umysłu i ducha.

Staraj się trzymać górną część ciała stabilnie. Nie obracaj jej. Odizoluj biodra od klatki piersiowej, ramion i barków.

Ręce pracują. Ruch rozpoczyna się od łokcia. Przedramię, nadgarstek i palce za nim podążają.

Nie trzeba robić zaawansowanych figur.

Ważne, by w prostych rzeczach czuć się naturalnie i autentycznie.

By mieć cały czas pogodę ducha i wewnętrzny uśmiech, który widać na zewnątrz w postaci tryskającej energii.

Ważne, by czuć się dobrze w swoim ciele.

W tych prostych krokach obracajcie się robiąc kroki z nogi na nogę, tańczcie w miejscu lub przemieszczajcie się w przód i w tył, możecie dodać ruchy barków (roll w tył). Możecie tańczyć na zmianę marsz w miejscu i marsz szeroko. Dodawać zejścia w dół na ugiętych kolanach i do góry.

Całe ciało tańczy. Każda kość i każdy mięsień :)

Szukajcie utworów, które Was porwą do tańca, ale jeśli nawet zdarzy się tak, że na imprezie jest grany inny styl muzyczny niż preferujecie, dajcie się ponieść rytmowi. Podejdźcie z otwartością, dystansem i humorem.

Bawcie się, czerpcie przyjemność z tańca, z ruchu. Wytańczcie moc, która jest w Was. Wyśpiewajcie ciałem te, co tkwi w Waszej głębi.

Ruszajcie się, uśmiechajcie się i pozwólcie muzyce się prowadzić. Cieszcie się z tego i pokazujcie to światu.

Do zobaczenia!

Ania Protas

 

Ścieżka dźwiękowa: Wrong YouTube Library

 

P.s. Piszcie w komentarzach co jeszcze sprawia Wam trudność w tańcu, czego chcielibyście się nauczyć?

Jeśli znacie osobę, której może się to przydać, podeślijcie prosimy jej ten artykuł :) Jeśli czujecie, że to co robimy jest wartościowe, to oprócz dobrych myśli, polubień i udostępnień, możecie nas też wesprzeć na Patronite → https://patronite.pl/PrimaDance Twórzmy razem :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.