Nauka tańca #3 Disco Samba – Sombrero i Obrót Solowy Partnera w Lewo. Bądźcie w swoim rytmie jak Azjaci!

Większość subskrybentów naszego kanału na YouTube to mężczyźni! Bardzo się z tego cieszymy!!! I z tego, że mężczyźni tańczą coraz lepiej! <3 Pokazujemy Wam tym razem figurę Sombrero z Disco Sambrrrrry, czyli Disco Samby :D ;) I opowiemy do czego zainspirowali nas Azjaci :) <3

 

 

Oto rozpiska figur Disco Samby:

—–Krok Podstawowy Do Siebie ze zmianą trzymania na skrzyżne (prawe dłonie na górze) (123i4567i8)    

—–Sombrero: – 1 1/4 obrotu Partnerki w Prawo / Partner krok podstawowy (123i4) – Krok Podstawowy w przód i w tył w pozycji Side To Side (Bok do Boku) (567i8)  

—–Wyjście z Sombrero i Obrót Solowy Partnera: – obrót Partnerki w Prawo / Partner krok podstawowy (123i4) – Krok Podstawowy Partnerki / obrót solowy Partnera w Lewo (567i8)    

 

Nauka innych figur Disco Samby jest tutaj: https://primadance.pl/co-sie-tanczy-na-weselach-7-szybki-i-prosty-taniec-na-wesele-disco-samba/

I tutaj: https://primadance.pl/co-sie-tanczy-na-weselach-8-popularne-tance-weselne-disco-samba-cd/  

A tutaj macie całą choreografię zatańczoną na tle krakowskich zabytków: https://primadance.pl/uniwersalne-figury-i-kroki-do-tanca-2-choreografia-disco-samby-i-krakowskie-zabytki/  

I Playlistę muzyczna do trenowania Disco Samby: https://www.youtube.com/playlist?list=PLxh0Vc9dCPF32nYqxsr0FYZOggGz1UBE_    

INNE WSKAZÓWKI:

Partner wprowadza partnerkę do obrotu poprzez impuls, zaproszenie. Unosząc dłonie nad jej głowę, wskazuje kierunek i daje jej sygnał do obrotu.

Partnerka obraca się sama! Kontroluje swój ciężar ciała, stojąc na własnych nogach, robi małe kroki „pod ciałem” i prowadzi kolana blisko siebie.  Ręce są połączone z ciałem.  

Trenujcie najpierw TYLKO kroki, potem TYLKO pracę rąk.  

 

Powtarzajcie! Powtarzanie ma MOC! :)

 

Pozdrawiamy z Krakowa! :)

Ania Protas i Tomek Rachwalski  

p.s. Jeśli znacie osobę, której może się to przydać, podeślijcie prosimy jej ten artykuł :)

Jeśli czujecie, że to co robimy jest wartościowe, to oprócz dobrych myśli, polubień i udostępnień, możecie nas też wesprzeć na Patronitehttps://patronite.pl/PrimaDance Twórzmy razem :)

 

Ścieżka dźwiękowa: Want You  Vendredi  Sterkol   

 

 

 

Dziękujemy, że tańczycie z nami, piszecie do nas i jesteście!!! <3 :) Podzielcie się prosimy w komentarzach jak Wam poszły te ćwiczenia? Czy o coś jeszcze chcecie nas zapytać? :)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.