Nauka tańca #1 Disco Fox (2na1) – Zamiana Miejsc, Przekręcone Skrzydełko i Ramię W Ramię. Róbcie swoje!

Disco Fox jest super uniwersalnym tańcem, więc wracamy do niego! Tym razem nauczymy Was choreografii, którą tańczyliśmy w krakowskim plenerze w odcinku Kroki Do Tańca #1.

Pokażemy Wam Zmianę Miejsc z podmianą rąk, Przekręcone Skrzydełko i Ramię w Ramię :)

Trenujcie TYLKO jedną rzecz naraz, najpierw tylko ruchy rąk, potem kroki. Najpierw osobno, a potem w parze. Tak jest łatwiej.  

 

Rozpiska figur Disco Fox. Nauka tańca Disco Fox:

—– 2x Zmiana Miejsc z podmianą rąk (12i3,12i3) Prawe dłonie są na górze, lewe są na dole.    

—— Przekręcone Skrzydełko (12i3,12i3): Partner podnosi prawą dłoń do góry, lewą zostawia w miejscu. Partnerka ma elastyczny nadgarstek. Partner wprowadza partnerkę do obrotu w PRAWO. Kontakt miedzy partnerami jest poprzez dotyk. Następnie partner wprowadza partnerkę do obrotu w LEWO, staje do niej bokiem i LEWĄ ręką obejmuje ją w talii, prawą rękę zakłada sobie na ramię i puszcza.  

—– Ramię w Ramię + obroty solowe obojga (12i3,12i3) Krok do siebie i zmiana trzymania plus obrót solowy partnera w LEWO, a partnerki w PRAWO.  

—— Zmianę Miejsc Prawa Do Prawej (12i3) i od początku :) Możecie tańczyć w zwolnionym tempie ;)  

 

WAŻNE ZASADY:

Obroty: Ustaw ciało w pionie, czyli głowa jest na przedłużeniu kręgosłupa. Trzymaj Pion :) Używaj mięśni nóg. Bierz energię do obrotu z nóg i z korpusu. Napnij mięśnie nogi postawnej, by się zatrzymać. 

Obroty partnerki pod ręką partnera: W obrotach podnosimy do góry dłonie, nie łokcie. Partnerka robi „okienko” i ma ręce połączone z ciałem jakby korzenie jej dłoni były w plecach :) Trzymanie jest tuż nad głową partnerki. Partner podnosi rękę nad głowę partnerki i to jest sygnał: „Będzie obrót!” :)  

Tutaj jest cała choreografia zatańczona przez nas w krakowskim plenerze: https://primadance.pl/choreografia-disco-foxa-w-plenerze-uniwersalne-figury-i-kroki-do-tanca-disco-polo/

Tutaj uczyliśmy Owijańcahttps://primadance.pl/co-sie-tanczy-na-weselach-4-disco-polo-do-tanca-2na1-disco-fox-owijaniec-jak-obracac-partnerke-w-tancu/

A tutaj Skrzydełka: https://primadance.pl/co-sie-tanczy-na-weselach-5-disco-fox-2na1-szuraniec-zamiana-miejsc-skrzydelko-malymi-krokami-do-celu/

 

Pamiętajcie, róbcie swoje i bądźcie w swoim rytmie :)

Pozdrawiamy z Krakowa! :)  

Ania Protas i Tomek Rachwalski  

 

P.s. Napiszcie w komentarzu jak Wam idą te figury? :)  Za tydzień kolejne kroki Disco Foxa: Tam i Z Powrotem, Bachata, American Spin :)

Jeśli znacie osobę, której może się to przydać, podeślijcie prosimy jej ten artykuł :)

Jeśli czujecie, że to co robimy jest wartościowe, to oprócz dobrych myśli, polubień i udostępnień, możecie nas też wesprzeć na Patronitehttps://patronite.pl/PrimaDance Twórzmy razem :)

 

Ścieżka dźwiękowa Loveshadow „There is a Better Way”  

 

 

 

Dziękujemy, że tańczycie z nami, piszecie do nas i jesteście!!! <3 :) Podzielcie się prosimy w komentarzach jak Wam poszły te ćwiczenia? Czy o coś jeszcze chcecie nas zapytać? :)

 

 

       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.