Nauka tańca #1 Disco Fox (2na1) – Zamiana Miejsc, Przekręcone Skrzydełko i Ramię W Ramię. Róbcie swoje!

Disco Fox jest super uniwersalnym tańcem, więc wracamy do niego! Tym razem nauczymy Was choreografii, którą tańczyliśmy w krakowskim plenerze w odcinku Kroki Do Tańca #1.

Pokażemy Wam Zmianę Miejsc z podmianą rąk, Przekręcone Skrzydełko i Ramię w Ramię :)

https://www.youtube.com/watch?v=PhH03z_pJ8g&feature=youtu.be     Trenujcie TYLKO jedną rzecz naraz, najpierw tylko ruchy rąk, potem kroki. Najpierw osobno, a potem w parze. Tak jest łatwiej.  

Rozpiska figur Disco Fox. Nauka tańca Disco Fox:

  —– 2x Zmiana Miejsc z podmianą rąk (12i3,12i3) Prawe dłonie są na górze, lewe są na dole.     —— Przekręcone Skrzydełko (12i3,12i3): Partner podnosi prawą dłoń do góry, lewą zostawia w miejscu. Partnerka ma elastyczny nadgarstek. Partner wprowadza partnerkę do obrotu w PRAWO. Kontakt miedzy partnerami jest poprzez dotyk. Następnie partner wprowadza partnerkę do obrotu w LEWO, staje do niej bokiem i LEWĄ ręką obejmuje ją w talii, prawą rękę zakłada sobie na ramię i puszcza.   —– Ramię w Ramię + obroty solowe obojga (12i3,12i3) Krok do siebie i zmiana trzymania plus obrót solowy partnera w LEWO, a partnerki w PRAWO.   —— Zmianę Miejsc Prawa Do Prawej (12i3) i od początku :) Możecie tańczyć w zwolnionym tempie ;)  

WAŻNE ZASADY:

  Obroty: Ustaw ciało w pionie, czyli głowa jest na przedłużeniu kręgosłupa. Trzymaj Pion :) Używaj mięśni nóg. Bierz energię do obrotu z nóg i z korpusu. Napnij mięśnie nogi postawnej, by się zatrzymać     Obroty partnerki pod ręką partnera: W obrotach podnosimy do góry dłonie, nie łokcie. Partnerka robi “okienko” i ma ręce połączone z ciałem jakby korzenie jej dłoni były w plecach :) Trzymanie jest tuż nad głową partnerki. Partner podnosi rękę nad głowę partnerki i to jest sygnał: “Będzie obrót!” :)   Tutaj jest cała choreografia zatańczona przez nas w krakowskim plenerze: https://primadance.pl/choreografia-disco-foxa-w-plenerze-uniwersalne-figury-i-kroki-do-tanca-disco-polo/ Tutaj uczyliśmy Owijańca:  https://primadance.pl/co-sie-tanczy-na-weselach-4-disco-polo-do-tanca-2na1-disco-fox-owijaniec-jak-obracac-partnerke-w-tancu/ A tutaj Skrzydełka: https://primadance.pl/co-sie-tanczy-na-weselach-5-disco-fox-2na1-szuraniec-zamiana-miejsc-skrzydelko-malymi-krokami-do-celu/

 

Pamiętajcie, róbcie swoje i bądźcie w swoim rytmie :)

  Pozdrawiamy z Krakowa! :)   Ania Protas i Tomek Rachwalski   Napiszcie w komentarzu jak Wam idą te figury? :)   p.s. Za tydzień kolejne kroki Disco Foxa: Tam i Z Powrotem, Bachata, American Spin :) Ścieżka dźwiękowa Loveshadow „There is a Better Way”  

 

 

 

Dziękujemy, że tańczycie z nami, piszecie do nas i jesteście!!! <3 :) Podzielcie się prosimy w komentarzach jak Wam poszły te ćwiczenia? Czy o coś jeszcze chcecie nas zapytać? :)

 

 

       

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.